Πέφτει η αυλαία στους ομίλους του Europa League

293 Views

Πέφτει η αυλαία στους ομίλους του Europa League

 ΠΑΟΚ και Ολυμπιακός θα δώσουν τις τελικές μάχες για την πρόκριση, στα παιχνίδια τους για την 6η αγωνιστική των ομίλων του Europa League. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης θα υποδεχθεί στην Τούμπα την ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ και θέλει μόνο τη νίκη, για να ελπίζει σε πρόκριση στην επόμενη φάση του θεσμού. Ακόμη πιο δύσκολο το έργο του Ολυμπιακού, ο οποίος και αυτός θέλει μόνο τη νίκη στο ματς στο Καραϊσκάκη κόντρα στη Μίλαν. 

Από εκεί και πέρα το αποψινό πρόγραμμα περιλαμβάνει σπουδαία παιχνίδια, όπως της Βιγιαρεάλ με τη Σπαρτάκ Μόσχας και της Σεβίλλης με την Κράσνονταρ. 

Το πρόγραμμα: 

Πέμπτη 13 Δεκεμβρίου

1ος Όμιλος

22:00 Λουντογκόρετς - Ζυρίχη
22:00 COSMOTE SPORT 8 HD ΑΕΚ Λάρνακας-Λεβερκούζεν 

Βαθμολογία
Λεβερκούζεν (11-8) 10
Ζυρίχη (6-5) 9
ΑΕΚ Λάρνακας (5-7) 5
Λουντογκόρετς (4-6) 3

2ος Όμιλος

22:00 COSMOTE SPORT 6 HD Λειψία-Ρόζενμποργκ 
22:00 COSMOTE SPORT 5 HD Σέλτικ-Σάλτσμπουργκ

Βαθμολογία
Σάλτσμπουργκ (15-5) 15
Σέλτικ (5-6) 9
Λειψία (8-7) 6
Ρόζενμποργκ (3-13) 0

3ος Όμιλος
22:00 COSMOTE SPORT 9 HD Σλάβια Πράγας-Ζενίτ
22:00 Κοπεγχάγη - Μπορντό

Βαθμολογία
Ζενίτ (6-3) 11
Σλάβια Πρ. (2-3) 7
Κοπεγχάγη (3-4) 5
Μπορντό (5-6) 4

4ος Όμιλος

22:00 Ντιναμό Ζάγκρεμπ - Άντερλεχτ
22:00 Σπάρτακ Τρνάβα - Φενέρμπαχτσε

Βαθμολογία
Ντιναμό Ζ. (11-3) 13
Φενέρμπαχτσε (7-6) 8
Σπάρτακ Τρνάβα 5 (3-7) 4
Άντερλεχτ (2-7) 2

5ος Όμιλος

22:00 COSMOTE SPORT 7 HD Άρσεναλ-Γκάραμπαγκ 
22:00 Σπόρτινγκ Λισαβόνας - Βόρσκλα

Βαθμολογία
Άρσεναλ (11-2) 13
Σπόρτινγκ Λ. (10-3) 10
Βόρσκλα (4-10) 3
Καραμπάχ (2-12) 3

6ος Όμιλος

22:00 COSMOTE SPORT 3 HD Ντουντελάνζ-Μπέτις 
22:00 COSMOTE SPORT 3 HD Ολυμπιακός-Μίλαν

Βαθμολογία
Μπέτις (7-2) 11
Μίλαν (11-6) 10
Ολυμπιακός (8-5) 7
Ντουντελάνζ (3-16) 0

7ος Όμιλος

19:55 COSMOTE SPORT 6 HD Ραπίντ Βιέννης-Ρέιντζερς 
19:55 COSMOTE SPORT 5 HD Βιγιαρεάλ-Σπαρτάκ Μόσχας

Βαθμολογία
Βιγιαρεάλ (10-5) 7
Ραπίντ Β. (5-9) 7
Ρέιντζερς (8-7) 6
Σπαρτάκ Μ. (8-10) 5

8ος Όμιλος

19:55 COSMOTE SPORT 7 HD Λάτσιο-Άιντραχτ Φρανκφούρτης 
19:55 Μαρσέιγ - Απόλλων Λεμεσού

Βαθμολογία
Άιντραχτ Φρ. (15-4) 15
Λάτσιο (8-9) 9
Απόλλων Λεμ. (7-10) 4
Μαρσέιγ (5-13) 1

9ος Όμιλος

19:55 Γκενκ - Σάρπσμποργκ
19:55 COSMOTE SPORT 8 HD Μπεσίκτας-Μάλμε

Βαθμολογία
Γκενκ (10-8) 8 
Μπεσίκτας (9-10) 7
Μάλμε (6-6) 6
Σάρπσμποργκ (8-9) 5

10ος Όμιλος

19:55 Ακχισάρ- Σταντάρ Λιέγης
19:55 COSMOTE SPORT 9 HD Σεβίλλη-Κράσνονταρ 

Βαθμολογία
Κράσνονταρ (8-5) 12
Σεβίλλη (15-6) 9
Σταντάρ Λ. (7-9) 9
Ακχισάρ (4-14) 0

11ος Όμιλος

19:55 Ντιναμό Κιέβου - Γιάμπλονετς
19:55 Ρεν - Αστάνα

Βαθμολογία
Ντιναμό Κ. (10-6) 11
Αστάνα (7-5) 8
Ρεν (5-8) 6
Γιάμπλονετς (4-7) 2

12ος Όμιλος 

19:55 COSMOTE SPORT 4 HD Βίντι-Τσέλσι 
19:55 COSMOTE SPORT 2 HD ΠΑΟΚ-ΜΠΑΤΕ Μπορίσοφ

Βαθμολογία
Τσέλσι (10-1) 15
ΜΠΑΤΕ (5-7) 6
Βίντι (3-5) 6
ΠΑΟΚ (4-9) 3



Με ετικέτα: Europa League Πάοκ Ολυμπιακός

Αρθρογραφει

Σχολια

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ
ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ